Najnowszy

Zarezerwuj swoje szkolenia ogólnodostępne

Gorąco zapraszamy Państwa do rezerwacji miejsca na poniższe spotkania: Budowanie Fundamentów na rzecz Efektywnego Zespołu - szkolenie otwarte, hotel „Pod Reglami” w Krynicy Górskiej, tren

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla jednostek niedochodowych

admin 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje działające non profit prowadzą nader wartościowe projekty i angażują do nich zmotywowanych działaczy, to brak im fachowego warsztatu dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia raczej ich nie stać.

Doradcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na bezpłatne warsztaty z wybranych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą złożyć podanie o wsparcie kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie jednostki, jak i pojedynczy działacze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

kierowanie zespołem działaczy społecznych – kompetencje lidera

zespół i efekt synergii

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

komunikacja międzykulturowa 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można zawsze. Jednak trenerzy nie gwarantują wsparcia rozwojowego wszystkim chętnym. Decyduje liczba dostępnych w danym kwartale miejsc oraz jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – mówi Iwona Piga, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy projekty staną się bardziej efektywne, nawet w poczatkujących stowarzyszeniach. Tam pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: